dvoj_sipka_leva.gif, 1 kBsipka_leva.gif, 1 kB
počet záznamů: 149 / strana 1 z 25
 

Workshop v Nových Hamrech


27.11.2021 Vánoční ozdoba technikou craqeulée

27.11.2021
 
 

Sobotní setkání


6.11.2021

27.11.2021
 
 

Malba a krajka


Městská knihovna Nejdek 11.11.2021

Čtvrtečním odpolednem jsme zahájily pravidelnou „krajkovou“ výstavu v Nejdku. Děkuji malé skupince nadšených paličkářek z Nejdku a okolí za velmi nápaditě vytvořená dílka v tomto tématu. Zároveň jsme zde věnovaly prostor – vzpomínku na p. Blanku Satýnkovou – krajkářku milou, obětavou, přátelskou, spolehlivou kamarádku, které nikdy nechyběl humor. Jsme rádi za čas, který jsme spolu mohly prožít.

23.11.2021
 
 

Výstava stromy a listy - Krajská knihovna Karlovy Vary


V pondělí 1.11.2021 jsme v kavárně Krajské knihovně s radostí zahájily " výstavu v realitě" STROMY A LISTY.

Je vystaven obsáhlý a  zdařilý soubor  velkého počtu paličkovaných, ale i technikou šité krajky vytvořených  listů a stromů.   Milým  doplňkem krajek  jsou básně složené přímo pro tuto výstavu od básnířky  p. Lenky Palátové z Prahy.
V  letošním zlatavě slunném podzimu je výstava s tímto tématem krásným doplňkem.
Děkuji všem krajkářkám, p.L. Palátové  i p. J. Svobodové (zástupce knihovny) , kteří se podílely na realizaci.     EK
05.11.2021
 
 

Nové Hamry 23.11.2021


Po mnohaletém hledání prostor, kde bychom mohli ukládat historické podvinky a další věci, které sbíráme a uchováváme, aby paličkování v Krušných horách úplně nezmizelo, se to konečně podařilo.

Díky paní starostce Bc. Evě Machkové a zastupitelstvu obce Nové Hamry jsme si mohli pronajmout místnost v budově Obecního úřadu v Nových Hamrech, a tak začít vytvářet archív historických krušnohorských vzorů pro paličkování krajek.

Také se nám společně se zastupiteli obce podařilo vybudovat v jedné místnosti malou expozici – muzeum. Je zde stálá výstava historických krajek z českého Krušnohoří. Jsou tu k vidění starší originální krajky paličkované v první polovině 20. století a současné repliky paličkované podle starých vzorů členkami Spolku Krušnohorská krajka.

Tato výstava je přístupná veřejnosti v úředních dnech Obecního úřadu v Nových Hamrech, to je v pondělí a ve středu od 9 do12 a od 13 do 16 hodin.

Otevření prostor krajkářského centra se uskutečnilo v sobotu 23. října 2021 za velké účasti návštěvníků a krajkářek. (M.V.)

27.10.2021
 
 

Sobotní setkání v DDM


V sobotu 2.10.2021 jsme se sešly na prvním společném setkání krajkářek s Domě dětí.
Zde jsme  zahájily další rok paličkování, seznámily se s programem nejbližších plánovaných akcí. V plánu máme nejen paličkování pro radost, ale také opět organizovat výstavy, podporovat sociálně slabé, a především seznámit krajkářky a veřejnost s možností scházet se v nových  prostorách obce Nové Hamry.
Den otevřených dveří, bude spojen s otevřením Krajkářského centra a zahájením jedinečné výstavy paličkované krajky z českého Krušnohoří. Tato bude trvale přístupná především veřejnosti a turistům, kteří chtějí poznat tuto oblast Krušných hor.
Setkání proběhlo v příjemné atmosféře radostného potkávání.
P. J. Líkařové děkuji za zajištění tohoto setkání.  EK
04.10.2021
 

dvoj_sipka_leva.gif, 1 kBsipka_leva.gif, 1 kB
počet záznamů: 149 / strana 1 z 25